Meie Väike Raamatukogu

Rahvusvaheline lugemisprojekt Meie Väike Raamatukogu on mõeldud 1.-2. klassi õpilastele. Selle eesmärgiks on innustada lapsi lugema ning tutvustada oma kodumaal tuntud, kuid teistes Euroopa riikides vähem teatud Euroopa kirjanikke ja illustraatoreid.

Projekti tegevustega soovitame rikastada emakeele, kunsti, töö- või loodusõpetuse tunde, kuid need sobivad ka nt temaatilise klassiõhtu läbiviimiseks. Lisaks meile osalevad projektis koolid, raamatukogud ja kirjastused Lätist, Poolast ja Sloveeniast. Projekti toetavad Euroopa Liidu programm „Loov Euroopa”, Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Koolide jaoks algab projekt 1. septembril 2018 ja kestab kuni 12. juunini 2019. Registreerunud klassid saavad õppeaasta alguses komplekti, mis koosneb 6 raamatust ja kuni 25 (vastavalt õpilaste arvule klassis) ühesugusest temaatilisest töövihikust. Tegevusi võib vabalt valida või mõelda välja omi. Iga raamatu tegevustega kaasneb auhinnamäng! Õppeaasta jooksul toimuvad kohtumised nii Eesti, kui ka Läti, Poola ja Sloveenia kirjanike ja illustraatoritega.

Loeme 6 lasteraamatut: Hilli Rand „Lumivalge ja süsimust” (Eesti), Mārtiņš Zutis „Ärajäänud avastus” (Läti), Przemysław Wechterowicz „Kallista mind!” ning „Muna või kana?” (Poola), Majda Koren „Keeda mulle üks muinasjutt!” (Sloveenia) ja Peter Svetina „Võlusõrmus” (Sloveenia).ƒ