Uue õppeaasta alguses jõuab Eesti koolide 1. ja 2. klassideni rahvusvaheline lugemisprojekt Meie Väike Raamatukogu (MVR). Projekti partnerid on kirjastus Sodobnost International (Sloveenia), Ezop (Poola), Liels un Mazs (Läti) ning Päike ja Pilv (Eestis) ning sellest võtab osa kokku ligi 12 000 Eesti, Läti, Poola ja Sloveenia õpilast.

Projekti eesmärgiks on lugemise populariseerimine ning omal maal tuntud, kuid teistes maades vähe teatud kirjanike ja illustraatorite tutvustamine. Projekti partnerid tõlgivad vastastikku kuuest lasteraamatust koosneva komplekti, millele lisandub erinevaid tegevusi, aruteluteemasid ja auhinnamänge pakkuv töövihik. Kutsume registreerunud klasse ka lavastama ja filmima nutiseadmetega väikseid videoid, millest parimaid näitame MVR YouTube’i kanalis. Õppeaasta teises pooles tulevad kirjanikud ja illustraatorid aktiivsemate klassidega kohtuma.

Lugemisprojekti toetavad Euroopa Liidu programm „Loov Euroopa”, Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Vaata, milliseid raamatuid projekti raames loetakse.