Rahvusvaheline lugemisprojekt Meie Väike Raamatukogu 2020/2021 on mõeldud 1.-2. klassi õpilastele, kuid osaleda võivad ka koolieelikud. Projekti eesmärgiks on innustada lapsi lugema ning tutvustada oma kodumaal tuntud, kuid teistes Euroopa riikides vähem teatud Euroopa kirjanikke ja illustraatoreid.

Projekti tegevustega soovitame rikastada emakeele, kunsti, töö- või loodusõpetuse tunde, kuid need sobivad ka nt temaatilise klassiõhtu läbiviimiseks. Lisaks meile osalevad projektis koolid, raamatukogud ja kirjastused Sloveeniast ja Horvaatiast. Projekti toetab Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Koolide jaoks algab projekt 15. oktoobril 2020 ja kestab kuni kooliaasta lõpuni. Registreerida on võimalik kuni 28. septembrini 2020. Registreerunud klassid saavad komplekti, mis koosneb 6 raamatust ja kuni 25 (vastavalt õpilaste arvule klassis) ühesugusest temaatilisest töövihikust. Tegevusi võib vabalt valida või mõelda välja omi. Iga raamatu tegevustega kaasneb auhinnamäng! Õppeaasta jooksul toimuvad kohtumised Eesti kirjanike ja illustraatoritega. Läti, Sloveenia ja Horvaatia kirjanike ja illustraatoritega tutvume videosildade vahendusel-

Loeme 6 lasteraamatut: Piret Jaaksi „Emme draakonit” (Eesti), Kadri Lepa „Lugu hiirest, kellel polnud kelku” (Eesti), Anete Melece „Kioski” (Läti), Jana Bauer „Kuidas hirmutada kolli” (Sloveenia),  Dr Jazbeci „Apteeker Miško ehk miks on veebruaris 29 päeva” ning  Silvija Šesto „P küsib taeva kohta”.

Rohkem infot ja registreerimisvormi saab : paikejapilv@paikejapilv.ee