Rahvusvaheline lugemisprojekt Meie Väike Raamatukogu toimus Eestis esmakordselt 2018.-2019. õppeaastal. Projektis osalesid kirjastused KUD Sodobnost International Sloveeniast, Ibis Grafika Horvaatiast, Ezop Poolast, Nieko Rimto Leedust, Liels un mazs Lätist ning Päike ja Pilv Eestist. Projekti kaasrahastas Euroopa Liidu programm Loov Euroopa, Eestis toetasid meie tegevust Kultuuriministeerium ning Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Meie Väike Raamatukogu 2018/2019 kutsus osalema 1. ja 2. klassi õpilasi. Registreerus 199 klassi 99 koolist, kokku 4000 õpilast. Kõik registreerunud klassid said 6 raamatust koosneva komplekti ning kõik õpilased ja õpetajad ka tegelusvihikud.

Mida osalejad lugesid? Raamatukomplekti kuulusid: Hilli Ranna „Lumivalge ja süsimust“ (Eesti), Martinš Zutise „Ärajäänud avastus“ (Läti), Przemyslaw Wechterowiczi „Kallista mind!“ ning „Muna või kana?“ (Poola), Majda Koreni „Keeda mulle üks muinasjutt!“ (Sloveenia) ja Peter Svetina „Võlusõrmus“ (Sloveenia).

Osalejad lahendasid tegelusvihiku ülesandeid ning mõtlesid välja ka ise välja viise, kuidas lugemist ning raamatuga tegelemist huvitavamaks muuta. Iga raamatuga kaasnes auhinnamäng. Loodud sai Youtube’i kanal raamatute teemal tehtud videotest

https://www.youtube.com/playlist?list=PLKW9tIpU4cXlnnCYCMiAmSf6bCFqWyVpS

Veebruarist juunini 2019 käisid Eesti koolides külas Hilli Rand nind raamatu „Lumivalge ja süsimust“ illustraator Catherine Zarip. Suur rõõm oli Eestis tervitada ning lastele tutvustada Martinš Zutist Lätist ning Majda Koreni ja Peter Svetinat Sloveeniast. Kokku toimus 28 kohtumist 22 koolis ja neil osales 1000 last.

Saku Gümnaasiumi 2. a klassi lapsed (2018/2019) lugemisprojekti Meie Väike Raamatukogu tegelusvihikutega.