Kirjastuse Päike ja Pilv asutasid 2005. aastal kaks filoloogist ema, kes ei suutnud pakutava hulgast leida raamatuid, mida nad tahaksid oma lastele ette lugeda. Nii saigi kirjastuse missiooniks avaldada kvaliteetseid originaalseid lasteraamatuid kõigile vanuseastmetele alates väikelapsest kuni teismeliseni. Selle eesmärgi nimel teeme koostööd Eesti parimate kirjanike ja illustraatoritega.

Uute originaalsete raamatuideede leidmiseks algatas Päike ja Pilv 2006. a Eesti Kultuuriministeeriumi toetusel konkursi Põlvepikuraamat. Konkurss toimub igal teisel aastal. Mõned aastad tagasi liitus konkursiga kolmas korraldaja, Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Viimastel aastatel oleme hakanud eesti lugejatele vahendama ka parimaid palasid kogu maailma lastekirjandusest. Euroopa Liidu Loov Euroopa fondist saadud projektitoetus võimaldab meil 2021-2022.a välja anda 10 euroopa keeltest tõlgitud raamatut ja seda nii traditsioonilise paberraamatu, e-raamatu kui osalt ka audioraamatuna.

Koolieelikutele ning 1. ja 2. klassi õpilastele korraldame rahvusvahelist lugemisprojekti Meie Väike Raamatukogu.

Kuna oleme oma kirjastamistegevuses väga valivad, siis on meie raamatud võitnud mitmeid väärikaid auhindu. Kirjastuse raamatud on olnud pidevalt 25 kaunima raamatu või 5 kaunima lasteraamatu hulgas. Tunnustust oleme leidnud ka rahvusvaheliselt: kataloogi The White Ravens on valitud 2015. aastal Kristi Kangilaski „Tuvi, kes ei taha saia”, 2016. a Kertu Sillaste „Ei ole nii!”, 2018. a Reeli Reinausi „Maarius, maagia ja libahunt Liisi”, 2019. a Anti Saare „Seisa siin, Pärt!“ ning 2020. a Piret Jaaksi „Emme draakon“. Triin Soometsa raamat „Unerong” valiti aga IBBY 2016. a kataloogi.

  1. a nomineeriti Päike ja Pilv Londoni raamatumessi Excellence Award’ile Balti laste- ja noortekirjanduse kategoorias.

Koostöös S. B. Rights Agency’ga oleme viimase kahe aasta jooksul müünud üle 20 raamatu tõlkeõigused 15 keelde. Kõige rohkem Päikese ja Pilve raamatuid on ilmunud taani, vene, korea ja hispaania keeles.

Päike ja Pilv on Eesti Kirjastuste Liidu ja IBBY Eesti liige.