Kirjastus Päike ja Pilv on partner mitmetes rahvusvahelistes projektides:

2017. – 2018. a Eesti, Läti, Leedu ja Suurbritannia ühisprojektis POP UP!

Projekti eestvedajaks oli Pop Up Projects Suurbritanniast, kellel on suur kogemus loovprojektide läbiviimisel koolides. Meie ühisprojekt hõlmas 160 illustratsioonihuvilist noort ja 18 illustraatorit Eestist, Lätist, Leedust ja Suurbritanniast. Kui inglise noortega käisid töötubasid tegemas Kertu Sillaste, Ulla Saar ning Elina ja Joonas Sildre, siis Pelgulinna Gümnaasiumi, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia noori juhendasid inglise illustraatorid Katie Harnett ja William Grill.

Projekti tulemusena valmis kõigil osalejatel voldikraamat, millest parimatest korraldati 2018. a Londoni raamatumessi ajal näitus.

2017.-2019. a ja 2020.-2021. a rahvusvahelises lugemisprojektis Meie Väike Raamatukogu.

Projekt hõlmab kirjastusi Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Horvaatiast ja Sloveeniast ning selle eesmärgiks on lugemise huvitavaks ja lõbusaks muutmine koolieelikute ning algklassilaste hulgas.

2020.-2022. a sai Päike ja Pilv Euroopa Liidu Loov Euroopa programmi tõlkegrandi projektile „Parimad tõlked Euroopast“.

Projekti käigus tõlgitakse ja avaldatakse 10 laste- ja noorteraamatut. Kõigist ilmuvad ka e-raamatud ning viiest audioraamat.

Lisaks raamatute tõlkimisele ja avaldamisele on projekti oluliseks osaks nende autorite ja tõlkijate tutvustamine eesti lugejale.

2021.a on Poola ulmekirjaniku Stanisław Lemi 100. sünniaastapäev.

Koostöös Poola Adam Mickiewiczi Instituudi ning Poola Saatkonnaga Eestis ilmus sel puhul Lemi „Robotite muinasjutud“, kus 8 lugu illustreerisid poola ning 8 eesti kunstnikud.

Raamatu ilmumist saadavad suurejooneline 3D näitus ning erinevad üritused mitmel pool Eestis.